7520697_m

Stavět nebo nestavět?

Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na otázku, zda je lepší si domeček postavit nebo raději koupit. Pojďme se na tuto problematiku podívat zblízka. Třeba vám to pomůže se správně rozhodnout.

Rozhodnutí, zda si koupíme už postavený domeček nebo pouhý pozemek, ovlivňuje řada faktorů. Jedním z nich jsou finance. Rozhodujete-li se podle finančního rozpočtu, pak vás nejspíše vyjde levněji poohlédnout se po pozemku. Zde však musíte dobře zvážit řadu dalších faktorů. Zaměřte se především na praktičnost výběru takového pozemku. Je třeba zohlednit zda je v blízkosti vašeho pozemku možnost nějaké dopravy, je nutné zohlednit také vzdálenost pozemku od vaši práce apod. Prostě a jednoduše si musíte vybírat nejen podle toho, kde se vám nejvíce líbí, ale také podle toho, jak by se vám tam žilo, protože musíte chodit nakupovat, chcete chodit s přáteli na pivo apod. Vybírejte proto pečlivě, aby se vám nestalo, že budete mít pozemek, ale když se vám pokazí auto, už se domů nedostanete. A také máte s velkou pravděpodobností děti, které musí chodit do školy. I tohle musíte zohlednit při výběru správné lokality pro váš pozemek.

Jestliže jste si zvolili možnost zakoupení vlastního pozemku, vždy vybírejte pozemek, který má přístup k příjezdové cestě. Nikdy nezapomínejte na věcné břemena v podobě přístupu k elektřině, plynu a vody. A samozřejmě k oné příjezdové cestě. Přestože nepočítáte s tím, že by soused byl záškodník, je lepší se pojistit. Nikdy nevíte, jak se sousedské vztahy budou vyvíjet a není nic horšího, než když vám mstivý soused znepříjemní život tím, že vám “odřízne” například právě příjezdovou cestu k vašemu domečku.

Pokud se rozhodnete postavit si vlastní domeček, bude to pro vás náročné. O to náročnější to bude pro jedince, kteří nejsou manuálně příliš zruční. Ale pokud zvládáte zednické práce, pak vám nic ve stavění vašeho domečku nebrání. Náklady na postavení domečku se vám mohou vejít do cca 800 tisíc. Mimo pozemek.

Dobrý způsob jak si postavit vlastní dům je přenechat část stavby odborníkům, kteří Vám udělají hrubý základ vašeho domečku. Zbytek si již doladíte sami. Zde je však nutné vyznat se ve stavebních firmách. Vždy vybírejte firmy, které jsou prověřené a máte na ně pouze pozitivní reference.

V případě, že nemáte čas stavět si vlastní domeček a nevadí vám zaplatit firmě, která by vám ho postavila, pak volte tuto možnost. Ubude vám tak řada starostí a víkendy, které byste museli trávit na stavbě, věnujte raději své rodině, která vám bude jistě vděčná.

5,847 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Informace o rekonstrukcích a stavbách online

    Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na mnoho otázek...

  • U starších domů je vhodné se při rekonstrukcích zaměřit také na úpravu vody, jelikož v určitých oblastech je ve vodě vysoký obsah kovů. Problém s odželezněním vody pomohou v dnešní době spolehlivě vyřešit moderní technologie.

  • Stejně jako má svá pravidla rekonstrukce staveb, tak i při tvorbě webových stránek platí, že by se měla svěřit odborníkům. Tyto stránky spravuje firma New Logic studio, která měla na starost i kódování webu a aktuálně se stará o budování odkazů pro lepší pozice ve vyhledávačích.

  • Jakou máte oblíbenu prodejnu ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...