plovoucí podlaha

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy patří k trendům dnešní doby a není čemu se divit, protože vypadají velmi pěkně. Nejde však jenom o podívání, jsou praktické a seženete je v různých cenových relacích i dekorech. Mezi základní druhy patří dřevěné, laminátové a korkové plovoucí krytiny. Laminátové ponejvíce využijete do hodně zatěžovaných místností, jsou odolnější než dřevěné. Seženete je v mnoha barevných vzorech. Dřevěné plovoučky se nehodí do vlhkého prostředí, ale jinak mají přirozenou teplost a jsou příjemné na došlap. V nabídce najdete podlahy lepené a se zámkovým systémem, přičemž druhý zmíněný se rychleji a snadněji pokládá. U prvního je nutné čekat na zaschnutí lepidla. Dřevěné plovoucí podlahy mají vyšší cenu, snadněji se poškrábou a i údržba je o něoc náročnější než u laminátových.

Jak na plovoucí podlahy
Plovoucí podlahy si skoro každý šikovný člověk zvládne položit sám. Nejprve se musí připravit pro pokládku vlastní plocha. Vypoukliny a prohlubně zarovnejte zbroušením nebo tmelem. V případě vlhkosti plochy ji vyložte izolační fólií proti vlhkosti. Zem musí být pevná, suchá, rovná a čistá. Začněte s pokládkou první řady, otočte ji drážkou ke stěně. Panelová pera směřují do místnosti na pravou stranu. Pro připojování dalších panelů vám pomůže kladivo a dorážecí špalík. Od stěny řadu oddělují distanční klínky o délce několika milimetrů. Poslední panel se ve většině případů musí krátit, tužkou si naznačíte body, kde dojde ke zkrácení a nezapomeňte počítat s mezerou.

Nakonec spojíte poslední panel v řadě dotahovací pákou. Po sestavení tří panelů posunete část ke zdi a distanční klínky dáte ze tří stran. Správná šířka se většinou musí řezat u poslední řady. Nakonec se postaráte o mezery okolo zdí, ty se zakrývají ozdobnými lištami. Jestliže si nevíte rady, kontaktujte firmy, které vám zajistí odbornou montáž.

7,956 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Informace o rekonstrukcích a stavbách online

    Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na mnoho otázek...

  • U starších domů je vhodné se při rekonstrukcích zaměřit také na úpravu vody, jelikož v určitých oblastech je ve vodě vysoký obsah kovů. Problém s odželezněním vody pomohou v dnešní době spolehlivě vyřešit moderní technologie.

  • Stejně jako má svá pravidla rekonstrukce staveb, tak i při tvorbě webových stránek platí, že by se měla svěřit odborníkům. Tyto stránky spravuje firma New Logic studio, která měla na starost i kódování webu a aktuálně se stará o budování odkazů pro lepší pozice ve vyhledávačích.

  • Jakou máte oblíbenu prodejnu ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...