Dřevěné parkety v podkroví

Návrat klasických parket

Poslední dobou se znovu derou dřevěné podlahy do popředí zájmu. Dřevěná podlaha je přece jen podstatný kus přirozenosti ve vašich domovech a navozuje teplo, klid a další příjemné pocity. Podlahy ze dřeva jsou nenáročné na udržování a jinak velice praktické. Sehnat se dá několik typů: třívrstvé, dvouvrstvé a masiv.

Na výběr je nejen dostatek dřevěných materiálů, ale i mnoho různých dekorů. Lakované a olejované povrchy se velmi snadno udržují. Dají se zametat, vysávat, mýt mopem a vlhkým hadrem. Klasické parkety mají téměř neomezenou životnost, jejich délka je ovlivněna kvalitou povrchové úpravy. S moderními technologiemi úprav dřeva se tedy neděje nic podobného jako vrzání podlahy, sesychání a vznik spár.

Rovněž se velmi často používají plovoucí podlahy a v nabídkách si vyberete z mnoha vzorů barev a imitací dřeva. K výhodám patří rychlé pokladání a praktičnost. Obecně se rozdělují na laminátové, korkové a dřevěné plovoucí podlahy. Laminátová plovoucí podlaha je levnější, ale pokud se cenová nabídka pohybuje příliš nízko, je třeba si dávat pozor, protože nemusí jít o nijak extra velkou kvalitu. K výhodě plovoucí podlahy patří snadná demontáž a pokládka na jiném místě, nezachycuje prach, hodí se na podlahové topení, avšak má kluzký povrch, je studená a citlivá na vlhkost.

6,182 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Informace o rekonstrukcích a stavbách online

    Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na mnoho otázek...

  • U starších domů je vhodné se při rekonstrukcích zaměřit také na úpravu vody, jelikož v určitých oblastech je ve vodě vysoký obsah kovů. Problém s odželezněním vody pomohou v dnešní době spolehlivě vyřešit moderní technologie.

  • Stejně jako má svá pravidla rekonstrukce staveb, tak i při tvorbě webových stránek platí, že by se měla svěřit odborníkům. Tyto stránky spravuje firma New Logic studio, která měla na starost i kódování webu a aktuálně se stará o budování odkazů pro lepší pozice ve vyhledávačích.

  • Jakou máte oblíbenu prodejnu ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...