7541387_m

Materiál pro váš dům

Před stavbou každého domu je nutné si udělat především jasný plán. Plán toho, jaké materiály budeme potřebovat a na co.

Patrně nejdůležitější rozhodnutí budeme muset učinit v otázce použitého zdiva. Výběr toho správného materiálu vám může v budoucnu značně ulehčit život. Nejdůležitějšími kritérii při výběru bývají obvykle tepelně izolační vlastnosti, dále pak pevnostní charakteristiky, případně zvukově-izolační vlastnosti. Nesmíme zapomenout také zohlednit pořizovací náklady.

Při výběru materiálu tedy musíme najít určitý kompromis všech těchto parametrů. Pokud se zaměříme na materiály s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi, pak vybírejte dřevo, děrované cihlové bloky, pórobeton případně pemzu nebo slámu.

Pokud budeme používat klasické cihly, bude potřeba stavbu opatřit také zateplovacím systémem, neboť samotná plná cihla má špatné tepelně-izolační vlastnosti. Toto může vylepšit použití děrovaných cihlových bloků, ve kterých funguje vzduch jako slušný tepelný izolant.

Pokud nemáte času nazbyt a preferujete rychle dokončenou stavbu, můžete zkusit pórobeton. Ten je spíše vhodný pro menší stavby, ale má dobré izolační vlastnosti a také lze některé typy tvárnic spojovat bez použití spojovacích materiálů. Horší je to pak se zvukovou izolací a schopností akumulovat teplo.

V poslední době se také hodně využívají materiály čistě přírodního charakteru jako je dřevo, které má také výborné vlastnosti nebo tzv. nepálené cihly. Vznikají tak doslova „hlíněné“ domy. Pro tvorbu těchto cihel se používá technika dusání hlíny do bednění nebo použití prefabrikovaných panelů. Výhodou použití nepálených cihel je, že lze často použít materiál přímo ze staveniště. Odpadají tedy některé další náklady na dopravu materiálu apod.

Pokud svěříte stavbu domu a výběr materiálu stavební firmě, vždy si nechte vypracovat nabídku na několik různých variant, včetně cenových a časových kalkulací. Zajímejte se o historii firmy, její reference a dokončené stavby. Jen tak zajistíte, že se z vašeho vysněného domečku nestane noční můra.

8,193 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Informace o rekonstrukcích a stavbách online

    Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na mnoho otázek...

  • U starších domů je vhodné se při rekonstrukcích zaměřit také na úpravu vody, jelikož v určitých oblastech je ve vodě vysoký obsah kovů. Problém s odželezněním vody pomohou v dnešní době spolehlivě vyřešit moderní technologie.

  • Stejně jako má svá pravidla rekonstrukce staveb, tak i při tvorbě webových stránek platí, že by se měla svěřit odborníkům. Tyto stránky spravuje firma New Logic studio, která měla na starost i kódování webu a aktuálně se stará o budování odkazů pro lepší pozice ve vyhledávačích.

  • Jakou máte oblíbenu prodejnu ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...