3387327_m

Chcete stavět sami, nebo s odborníky ?

S pořízením stavby je nutno počítat také s pravidelnou údržbou a velice pravděpodobnou rekonstrukcí. Trendy v oblasti bydlení se totiž vyvíjí velice rychle, takže to co bylo moderní ještě před několika roky, dnes již může výrazně zaostávat za komfortním průměrem. Rozhodnete-li se jít s dobou, bude potom potřeba provést částečnou nebo i komplexnější rekonstrukci. V takových případech však bude záležet pouze na vás, zda budete napodobovat styl ostatních nebo se blýsknete vlastní představou a kreativností. Nápadům se dnes prakticky meze nekladou.

Pustit se do toho sám nebo se obrátit na odborníky

Před samotnou přestavbou je potřeba odpovědět na mnoho otázek. V prvé řadě je třeba mít vždy určitou představu. Tu můžete následně více nebo méně zrealizovat. Důležitou roli potom hrají také finanční prostředky. Nemělo by cenu předstírat, že peníze do rekonstrukce nepromlouvají, dokonce opak je pravdou. Tímto však nechceme říct, že s menším finančním obnosem by se nedalo dokázat překvapivé výsledky. Záleží také na šikovnosti každého z vás.

Máte-li dostatek představ a také nějaké ty zkušenosti, můžete si plán rekonstrukce zrealizovat samostatně. Dáváte-li přednost odborníkům v podobě architektů, rovněž není problém najít takového, který se s vámi bude co nejvíce shodovat. Zde je potřeba si uvědomit, že každý architekt je individualita a bude proto prosazovat jiný, částečně subjektivní pohled. V žádném případě to však neznamená, že by se nesnažil co nejvíce splnit vaše představy. Architekt si také bezesporu za svou práci vezme určitou odměnu, i s tímto je nutno v takových případech počítat.

Stejná situace je i mezi odborníky v konkrétních řemeslech. Jste-li dostatečně kreativní, šikovní a manuálně zruční, můžete si většinu prací zajistit sami. Pokud se neřadíte mezi kutily, pomůžou vám velmi rádi řemeslníci, avšak samozřejmě to také nebude zdarma. Dnes je možno objevit i řadu společností, které se postarají o komplexní práce při řešení přestavby domu, vy tak nebudete muset dělat prakticky vůbec nic.

Kolik stojí rekonstrukce

Rekonstrukce domu nebo bytu je vždy individuální záležitostí, závisí na charakteru přestavby, od toho se potom odvíjí výsledná cena. Záleží taktéž na tom, jestli si některé práce zajistíte sami nebo budete ke všemu potřebovat zásah a pomoc odborné firmy nebo živnostníků.

Stavební materiál je dnes poměrně drahý, tento žádným způsobem neobejdete. Můžete ho však zakoupit výhodně v době, kdy jsou na něho poskytovány nejrůznější cenová zvýhodnění.

Rozhodnete-li se pro přestavbu celého rodinného domu, bude třeba počítat s částkou v řádech statisíců až milionů korun. Záleží zde na velikosti, stáří objektu, umístění objektu a v neposlední řadě také na rozsahu úprav.

Budete-li rekonstruovat pouze dílčí části, můžete se vejít i do nižší ceny. Například při rekonstrukci bytových prostor se jedná o částku v rozmezí 20 000 Kč – 500 000 Kč za jednu místnost. Zatím co první cifra se vám může zdát nízká, naopak druhá zase příliš vysoká. Záleží stejně jako při celkové přestavbě na mnoha specifikách. Za jednu místnost v podobě obýváku, pokoje, kuchyně nebo ložnice se cena v průměru pohybuje okolo 200 000 Kč za předpokladu, že se provádí taková rekonstrukce, která je spíše většího rozsahu.

Stejná situace je i v oblasti rekonstrukcí venkovních prostorů nebo zahrad. Vždy také záleží na celkové výbavě, kterou si po rekonstrukci představujete.

Obecně se dá říci, že čím více práce si uděláte sami, tím vám rekonstrukce vyjde levněji. Některé činnosti by však měli být svěřeny výhradně profesionálům. Rekonstrukce je většinou považována za dobrou investici, rozhodně se tedy není čeho obávat.

6,790 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Informace o rekonstrukcích a stavbách online

    Kdo by si nepřál vlastnit malý kousek půdy a na něm vysněný domeček. Ať si už představuje pohádkový domeček nebo obyčejnou budku, ve vašich představách je to ten nejúžasnější dům a cítíte se v něm dobře. Pokud se odhodláte si tento sen splnit, můžete narazit na mnoho otázek...

  • U starších domů je vhodné se při rekonstrukcích zaměřit také na úpravu vody, jelikož v určitých oblastech je ve vodě vysoký obsah kovů. Problém s odželezněním vody pomohou v dnešní době spolehlivě vyřešit moderní technologie.

  • Stejně jako má svá pravidla rekonstrukce staveb, tak i při tvorbě webových stránek platí, že by se měla svěřit odborníkům. Tyto stránky spravuje firma New Logic studio, která měla na starost i kódování webu a aktuálně se stará o budování odkazů pro lepší pozice ve vyhledávačích.

  • Jakou máte oblíbenu prodejnu ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...